WARNING: The forum is now in read-only mode as we will soon be transitioning to different forum software. Feel free to join our Discord server in the meantime.
Mazoch
Posts:8
Joined:Sat Mar 23, 2013 8:57 pm
Re: Przerwanie połączenia z serwerem

Wed Jun 26, 2013 5:23 pm

Już pewnie naprawione? dopiero dzisiaj wbiłem na ten server, nie wyrzuciło mnie ani jeden raz a grałem z 30-40min

kalbar_kalbar
Posts:19
Joined:Sat May 18, 2013 8:35 pm

Re: Przerwanie połączenia z serwerem

Wed Jun 26, 2013 6:30 pm

Działa działa ale wiem że duzo osób z tego serwa po zakonczeniu gry ma problem taki ze gdy runda sie skonczy podczasz wczytywania statystyk wywala do menu głównego i poziom który zdobyli sie nie zapisuje...

jebsiaczek
Posts:33
Joined:Tue Sep 24, 2013 6:16 am

Re: Przerwanie połączenia z serwerem

Sun Sep 29, 2013 11:44 pm

Widzę, że spora część wpisów z wątka nie została przywrócona, nic to.
W każdym razie problem jaki mam z wywaleniem się serwera po rundzie pozostał.
Występuje losowo, da się grać i kilka rund przez kilka godzin, jak i wysypuje się po skończonej
rundzie. Na szczęście nie wywala podczas rundy i podczas się nie wysypuje.
Jak na razie ustawiony mam restart co 6h (lipa, ale co zrobić), może ktoś ma pomysł co ustawić
w WINE aby serwer współpracował jak najlepiej ? Zasoby są, VM dostała 4 rdzenie i dwa razy
więcej pamięci RAM niż potrzebuje/używa. Pomysły mi się skończyły... Pozdrawiam.

jebsiaczek
Posts:33
Joined:Tue Sep 24, 2013 6:16 am

Re: Przerwanie połączenia z serwerem

Tue Nov 12, 2013 12:31 pm

Nabrałem pewnej wiedzy po kilku m-ch współpracy z serwerami w różnych
środowiskach, generalnie u mnie wirtualizacja się nie sprawdziła nijak, co prawda nie testowałem
na wielu rozwiązaniach, tylko KVM (kernel virtual machine), być może na VirtualBOX, windzianej
czy parawirtualizacji XEN było by ok - nie wiem, jak ktoś używa i coś wie, chętnie poczytam.
Efekt końcowy jaki osiągałem wyglądał mniej więcej tak:
- wirtualka windows na KVM, serwer niby działał poprawnie, ale losowo rozłączał ludków, bez znaczenia
czy kartę sieciową wirtualizowałem czy udostępniałem fizyczną hosta - dupa zawsze.
- witrualka linux na KVM, z WINE generalnie działa bdb, gdyby nie kończenie rundy, albo podsumuje i ok,
albo się wywali srvbfbc2 i za chwilę wraca do żywych (i tak wolałem tę wersję, można było normalnie grać,
statsiarzom mogło przeszkadzać, że nie zawsze podsumowanie wysyłał do plasmy :) )

teraz jest bez wirtualizacji, na dwóch maszynkach :) efekt:
- maszynka z windows xp sp3 na... http://www.expertreviews.co.uk/laptops/ ... -nb520-124
tak tak :) , to ten dwunastoslotowy, więcej slotów podowuje lagi ale działa dość niezawodnie.
Za to jak mało prądu zużywa ;-)
- dwa posostałe - 20 slotowy każdy - są na kubuntu+WINE, nie wiem dlaczego winda sobie nie radziła gdy
podłączyło się ponad 10 osób, to się musi dać przecież ustawić, ale pewnie moja wrodzona niechęć
do systemu z redmont odegrała tu swoją rolę :) obiektywnie na ile mogę, stwierdziłem, że teraz jest
dużo lepiej niż na KVM, ale nie jest idealnie, prawdopodobnie DDR2 533MHHz to za wolno, dziś podmienię
na DDR2 800MHz i się okaże. Obezna maszynka to Core2 Duo E4500 i 2GB RAM, wykorzystuje zwykle
niecałą połowę RAM, gdy włączona jest podstawka i vietnam. Obciążenie procesora nie przekracza 20%
stąd moja teoria o za wolnej pamięci. Procon z mono mi nie chce współpracować, nie to nie, siedzi na KVM.

Rozłączanie w trakcie gry nie występuje, lub nie zauważyłem.

Pozdrowienia.

jebsiaczek
Posts:33
Joined:Tue Sep 24, 2013 6:16 am

Re: Przerwanie połączenia z serwerem

Wed Dec 11, 2013 10:58 pm

Więc tak.... wypadało by odszczekać marudzenie na KVM, postawiłem VM z XP.SP3 na Linux by jednak
spróbować to ożywić, z tą różnicą, że XP nie dostał emulowanej karty realtek/intel a wgrałem virtio
chyba od fedory czy redhat'a, użyłem też sterownika balloon i na koniec ręcznie ustawiłem typ procesora,
czyli gniazda/rdzenie/wątki - powiem tak: śmiga aż miło ;-) nic się nie wywala i nic nie rozłącza (póki co),
cud miód i orzeszki.

Jak znajdę trochę czasu, zrobię to samo z VM z Linux a nie winda.

Pozdrowienia

Return to “Polish”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests