WARNING: The forum is now in read-only mode as we will soon be transitioning to different forum software. Feel free to join our Discord server in the meantime.
User avatar
death_stalker_ak47
Posts:422
Joined:Tue Dec 18, 2012 1:37 pm
Port Forwarding

Sat Jan 18, 2014 10:54 am

In acest topic va voi arata cum sa deschideti porturile unui router pe WIN 7.

*Numerele indica ordinea in care trebuiesc executati pasii pentru a deschide porturile.
Image

*Tineti minte adresa IP de la nr .4.

Image

*Introduce-ti adresa IP de la punctul .4 in bara de cautare a browser-ului.

Image

*Cum completati:
1. La PrivateIP introduceti adresa IP pe care o gasiti la pasul 4, linia IPv4 Address: ........
2. La Type puteti alege TCP+UDP (sau Both la unele modele), TCP, UDP, sfatul meu este sa alegeti TCP+UDP, va scapa de unele probleme.
3. La PortRange definiti intervalul de porturi ce vor fi deschise de catre router, ex: 45892-53971, in cazul in care doriti un singur port deschis definiti intervalul astfel, ex: 19657-19657.
4. La Comment puteti introduce un comentariu, este optional.
WARNING

Image

User avatar
cartman4292
Posts:1
Joined:Sun Mar 30, 2014 6:56 am

Re: Port Forwarding

Sun Mar 30, 2014 8:02 am

Salut am internet de la UPC si nu pot sa detin IP Stabil, vreau sa imi fac Portforward si nu stiu cum ca difera de alte routere. Am un screenshoot poate imi explicati cum sa fac. Adica sa imi ziceti ce trebe sa pun la fiecare. Nu pot sa pun link, uniti linkul sa vedeti imaginea. :(
h ttp : / /i.imgur . com / I3zcRMI.png

User avatar
death_stalker_ak47
Posts:422
Joined:Tue Dec 18, 2012 1:37 pm

Re: Port Forwarding

Sun Mar 30, 2014 10:46 am

Aplici aceeasi pasi, la target port range si public port range pune aceleasi porturi sa vezi ce se intampla, daca nu incerci nu ai de unde sa stii.
WARNING

Image

Coldat
Posts:1
Joined:Wed May 08, 2013 10:59 am

Re: Port Forwarding

Tue Apr 01, 2014 11:48 am

death_stalker_ak47 wrote:Aplici aceeasi pasi, la target port range si public port range pune aceleasi porturi sa vezi ce se intampla, daca nu incerci nu ai de unde sa stii.

а

Return to “Romanian”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests