WARNING: The forum is now in read-only mode as we will soon be transitioning to different forum software. Feel free to join our Discord server in the meantime.
EcKoUnLLiMiTeD
Posts:3
Joined:Sat Nov 16, 2013 11:59 am
Problema Ecran negru

Mon Dec 30, 2013 4:30 pm

Dupa cum zice si titlul cand intru pe server ecranul este negru in schimb vad harta vad iconitele de deasupra bazelor si tinta ma pot misca vad si meniul pentru arme si altele. Deci are cineva vreo idee care este problema ?

User avatar
rohunter
Posts:181
Joined:Tue Dec 18, 2012 10:35 pm

Re: Problema Ecran negru

Mon Dec 30, 2013 6:10 pm

EcKoUnLLiMiTeD wrote:Dupa cum zice si titlul cand intru pe server ecranul este negru in schimb vad harta vad iconitele de deasupra bazelor si tinta ma pot misca vad si meniul pentru arme si altele. Deci are cineva vreo idee care este problema ?

in mare parte da te pot ajuta .. dati grafica pe LOW la cea mai mica rezlutie , dai restart la joc si join un server ... daca tot ai problema asta fati un UPDATE LA DRIVERE toate ... inclusiv .netframework , dx11 sau 10 depinde de grafica pe care o are pcu ... sper sa te ajute ... daca nu revino cu mai multe detalii

EcKoUnLLiMiTeD
Posts:3
Joined:Sat Nov 16, 2013 11:59 am

Re: Problema Ecran negru

Tue Dec 31, 2013 2:21 pm

Am dat rezolutia la minim am dat setarile la low si se vede am facut si upgrade la toate dar cand schimb pe full hd nu se mai vede . Deci sa inteleg ca nu mai pot sa joc pe ful hd ? Eu am mai jucat pe full hd si totul mergea bn dar acum dupa ce lam reinstalat nu se vede , oare pot sa rezolv si sa trec pe full hd iar ?

User avatar
rohunter
Posts:181
Joined:Tue Dec 18, 2012 10:35 pm

Re: Problema Ecran negru

Wed Jan 01, 2014 4:52 pm

EcKoUnLLiMiTeD wrote:Am dat rezolutia la minim am dat setarile la low si se vede am facut si upgrade la toate dar cand schimb pe full hd nu se mai vede . Deci sa inteleg ca nu mai pot sa joc pe ful hd ? Eu am mai jucat pe full hd si totul mergea bn dar acum dupa ce lam reinstalat nu se vede , oare pot sa rezolv si sa trec pe full hd iar ?

depinde ce grafica ai ... ar fi un mic twick ... sa cauti setings.ini in mydocuments cauti linia cu dx=auto si so schimbi pe 10 ;)

User avatar
death_stalker_ak47
Posts:422
Joined:Tue Dec 18, 2012 1:37 pm

Re: Problema Ecran negru

Wed Jan 01, 2014 5:17 pm

Pune dx pe 9, daca iti merge poti urca pe 10, daca nu lasa pe 9.
WARNING

Image

EcKoUnLLiMiTeD
Posts:3
Joined:Sat Nov 16, 2013 11:59 am

Re: Problema Ecran negru

Wed Jan 01, 2014 5:50 pm

Gata am reusit am modificat dx=auto cu 9 pe 10 nu merge mersi pentru ajutor
Last edited by EcKoUnLLiMiTeD on Thu Jan 02, 2014 9:36 am, edited 1 time in total.

User avatar
rohunter
Posts:181
Joined:Tue Dec 18, 2012 10:35 pm

Re: Problema Ecran negru

Thu Jan 02, 2014 6:40 am

EcKoUnLLiMiTeD wrote:Gata am reusit am modificar dx=auto cu 9 pe 10 nu merge mersi pentru ajutor
np have fummm

Return to “Romanian”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests